top of page

Jest to połączenie dwóch urządzeń - półautomatyczne urządzenie do zgrzewania i obcinania folii termokurczliwej. Przeznaczone jest do pakowania pojedynczych produktów. Produkt wkładany jest  ręcznie do części odcinającej i zgrzewającej folię, następnie przesuwany automatycznie do komory termicznej. 

POŁAUTOMATYCZNA KĄTOWA MASZYNA ZGRZEWAJĄCA Z TUNELEM OBKURCZAJĄCYM

Możliwe jest zaprogramowanie szybkości podawania artykułu do komory termicznej, czasu powtarzalności cyklu zgrzewania i odcinania folii (sterowane na panelu sterowniczym). Listwa zgrzewająca oparta jest na zasadzie noża oporowego zamkniętego w dolnej listwie. Listwa ta chłodzona jest cieczą  w systemie zamkniętym. Posiada możliwość sterownia ręcznego lub automatycznego. Operator nie jest narażony na niebezpieczeństwo przytrzaśnięcia dłoni podczas operacji, przez zastosowanie opatentowanego zabezpieczenia antyzatrzaskowego (znajduje się ono w ramieniu dociskowym). Drugim urządzeniem jest tunel termiczny, którego zadaniem jest obkurczenie folii na produkcie, który został podany ze zgrzewarki.
Prędkość przesuwu pasa transmisyjnego, temperatura obkurczania w tunelu termicznym jest regulowana z panelu sterowniczego. Jest to urządzenie posiadające pełną ochronę termiczną.

bottom of page