top of page

Formowanie opakowań kartonowych

Firma ProPackaging Poland oferuje pełną gamę urządzeń dla systemów formowania opakowań kartonowych. W ofercie firmy uwzględniono półautomatyczne i w pełni zautomatyzowane maszyny do formowania kartonów.

Półautomatyczna maszyna formująca kartony


Jest to półautomatyczne urządzenie do formowania kartonów. Zasilane jest sprężonym powietrzem. Obsługa ograniczona jest do uformowania kartonu w sześcian i złożenia jednej bocznej dolnej klapy kartonu. Przesuwając karton do przodu powoduje zamykanie pozostałych klap dolnych. Po sformowaniu kartonu, siłownik powoduje wypchnięcie kartonu na taśmociąg. Jest to urządzenie ograniczające prace obsługi do niezbędnego minimum i przyspieszenia procesu produkcyjnego. Dużą zaletą urządzenia jest jego powtarzalność co gwarantuje, że kartony nie zostaną uszkodzone jak to czasami ma miejsce w przypadku ręcznego formowania.

 

​Półautomatyczna maszyna formująco-zaklejająca

 

Operator w specjalny sposób wkłada otwarty karton do wnętrza składarki, dzięki temu zostają złożone dolne klapki kartonu (przednia i tylna), a składarka automatycznie zamknie dwie dolne  boczne klapki kartonu.

Operator napełnia karton zawartością , bez konieczności przytrzymywania go przez operatora.

Po napełnieniu kartonu, operator ręcznie zamyka cztery górne klapki kartonu, naciska przycisk a siłownik przepycha karton do sekcji zaklejającej.

Sekcja zaklejająca ustawiana do gabarytów kartonu za pomocą pokręteł. Karton jest zaklejany taśmą klejącą  jednocześnie z dołu i z góry.

Regulowana wysokość stołu roboczego w zakresie 480-780 mm

Gabaryty kartonów:
min. szerokość: 150 mm  wysokość: 120 mm  długość: 200 mm
max. Szerokość: 500 mm  wysokość: 500 mm  długość: 600 mm

Automatyczna maszyna formująca kartony

 

W pełni automatyczna składarka do kartonów

Składa i zakleja karton od dołu taśmą klejącą

Ustawiane do różnych gabarytów kartonów za pomocą pokręteł (czas 2 minuty)

- zasobnik kartonów na 150 szt.
- 2 wózki poruszane za pomocą siłowników pneumatycznych wyposażone w ssawki pobierające karton z zasobnika , rozkładające i przesuwające pomiędzy pasy transportowe, po zamknięciu dolnych klapek i zaklejeniu kartonu od dołu taśma klejącą. 
Wyposażona w osłony bezpieczeństwa zintegrowane z wyłącznikiem bezpieczeństwa wyłączającym systemy elektryczne i pneumatyczne maszyny (certyfikat bezpieczeństwa CE).

Panel sterowania wyposażony w:
- licznik kartonów – tempomat
- sygnalizację małej ilości kartonów w zasobniku
- czujnik końca/zerwania taśmy
- czujnik przepełnienia linii (przed składarką)

bottom of page