top of page

Taśma poliestrowa alternatywą dla taśm stalowych

ProPackaging Poland uwzględnia wszystkie wymagania związane z nowoczesnym sektorem produkcyjnym, korzystając z doświadczeń uzyskanych w ciągu swojej działalności związanej z dostawą urządzeń

służących do pakowania towarów. Uwzględniając szeroki wybór półautomatycznych, automatycznych i specjalistycznych maszyn do taśmowania opakowań, jak również doskonałe narzędzia ręczne, materiały eksploatacyjne oraz kompletną ofertę taśm poliestrowych, możemy zaprojektować dowolny system pakowania.​

Podział pod względem przeznaczenia

PACstrap - Do tej grupy produktów należą taśmy z zakresu 9 do 19mm.
- Przeznaczone do aplikacji ręcznych - spinanie wyrobów papierniczych, kartonów, listew drewnianych, produktów plastikowych, cegieł itp
PACstrapPLUS – Ze względu na wzmocniony charakter taśmy stosowana jest w bardziej wymagających aplikacjach i aplikacjach maszynowych.
- Przemysł metalowy -  ciężkie ładunki o ostrych krawędziach
- Przemysł tekstylny - ciężkie bele materiału
- Przemysł dzrzewny – deski, belki, krawędziaki o duzych gabarytach i ciężarze
PACstrapPLUS należy do taśm z zakresu 15 do 32 mm. Jest alternatywą dla taśm stalowych.
PACstrapULTRA - jest taśmą najwyższej technologi i stosowana jest w ekstremalnych aplikacjach przemysłu metalowego.
PACstrapULTRA
zawiera się w przedziale od 19 x 1.27 do 32 x 1.20 mm.

Charakterystyka produktów

Odporność na udary

Taśma poliestrowa jest odporna na udary mechaniczne i wymaga 2,5 więcej energii do zerwania niż w przypadku taśm stalowych o porównywalnej wytrzymałości na zerwanie. Można więc mieć pewność, że pakowane towary nie zostaną uszkodzone podczas transportu, ponieważ taśmy poliestrowe Tensium® oferują odpowiednią wytrzymałość i elastyczność.
Elastyczność
Materiał poliestrowy wykazuje tzw. „pamięć kształtu", dlatego zachowuje naprężenie taśmy nawet w przypadku osiadania lub kurczenia się ładunku.
Odkształcanie
Materiał jest odporny na odkształcanie, dlatego taśma jest zawsze naprężona.
Bezpieczeństwo
Taśmy nie mają ostrych krawędzi, dlatego nie powodują zranienia dłoni podczas transportu, taśmowania lub usuwania. PET jest do 60% lżejszy niż stal i zapewnia cztery razy większą wytrzymałość.
Zabezpieczenia produktów

Taśmy nie mają ostrych krawędzi, dlatego nie powodują uszkodzenia produktu. Ponadto taśmy PET są odporne na korozję i nie powodują zanieczyszczenia pakowanych towarów w wilgotnym otoczeniu i są odporne na promieniowanie UV.

bottom of page