top of page
recostrap

I

SWEED SPECJALIŚCI OD RECYKLINGU I

GOSPODARKI ODPADAMI

Rozdrabniacze Sweed i sprzęt do recyklingu przetwarzają szeroką gamę liniowego i masowego odpadu w wielu różnych branżach. Nasze systemy można dostosować do indywidualnych potrzeb i pomóc przetwórcom osiągnąć cele w zakresie recyklingu i odzysku metali nieżelaznych, zwiększając jednocześnie wartość złomu i bezpieczeństwo pracowników dzięki wydajności jego przetwarzania. Nasze rozdrabniacze odpadu są wydajnymi maszynami stosowanymi do zmniejszania ilości odpadów, takich jak: opaski metalowe; taśma PET lub plastikowa; piły taśmowe; blachy; drut do belowania; odpady z dziurkacza; złom stemplowy; liny; przewody; kable; rury; i wiele więcej. Rozdrabniacze złomu Sweed pomagają firmom zaoszczędzić pieniądze dzięki obniżeniu opłat śmieciowych, zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników, ulepszonemu utrzymaniu zakładu i zwiększonej wartości odpadów.

Rozdrabniacze dla umiarkowanych i średnich ilości odpadów do recyklingu
300.png

Model 300 to nasz najmniejszy rozdrabniacz, który niewiele kosztuje, co pozwala na jego zastosowanie przez każdego, kto wytwarza umiarkowane ilości odpadów w postaci taśm stalowych bądź plastikowych. Jest to podstawowy atut dla każdego, kto ma świadomość bezpieczeństwa i kwestii środowiskowych.

 

Model 300 to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu opakowań oraz żywności i napojów. 

 

Z ostrożności mówimy, że Model 300 ograniczony jest do rozdrabnia taśm poliestrowych o szerokości do 19 mm x 4 za jednym razem, jednak są klienci, którzy rozdrabniają taśmy PET o szerokości 32 x 1,2 mm, które podają jedna po drugiej.

 

taśmy stalowe 19 x 0,8 mm z zaczepami (max 3 szt.)

taśma PET 16 x 0,8 mm (max 4 szt.)

taśma PET 19 x 1,2 mm (max 2 szt.)

taśma PET 32 x 1,2 mm (max 1 szt.)

450ddx.png

Model 450 DDX rozdrabniacza odpadów to najlepiej sprzedający się rozdrabniacz taśm z tworzyw sztucznych firmy Sweed. Jest to niezbędne urządzenie dla zakładów generujących duże ilości odpadów w postaci taśm PET. Dzięki szerokiemu wejściu tego rozdrabniacza podawanie taśm jest dla operatora pracą niewymagającą wysiłku. Dołożona moc i zewnętrzne koło zamachowe oznaczają większą wydajność cięcia przy rozdrabnianiu dużych wiązek taśm PET za jednym razem. Rolki podające o podwójnym napędzie w tym urządzeniu zapewniają szybkie i efektywne przetwarzanie taśm, nawet wtedy, gdy są splątane. ​

Taśmy stalowe z zaczepami do 25,4 x 0,79 mm
Ostrza pił taśmowych o szerokości do 25,4 mm
Wszystkie wielkości taśm z tworzyw sztucznych/PET
Lekki drut
Płaskowniki ze stali miękkiej
Małe rury
Ostrza nożyc

Rozdrabniacze dla dużych ilości odpadów do recyklingu
510xhd.png

Od ponad 50 lat Sweeds Model 510 XHD jest maszyną z wyboru do wielkoformatowej konwersji plastikowych i metalowych pasów, płaskownika ze stali miękkiej i listwy tnącej. Aby ułatwić konserwację, model 510 XHD został zaprojektowany z zawiasowymi kanałami zasilającymi, co czyni go doskonałym wyborem do umieszczenia w linii do obróbki przycinarki.

Polecamy tę maszynę klientom, którzy korzystają z płaskich materiałów o szerokości do 40 mm. Maszyna działa wyjątkowo miękko i gładko, ponieważ ma obrót noża o +/- podobny do nożyczek stosowanych w gospodarstwie domowym. To sprawia, że jest mniej przydatny do cięcia pojedynczych drutów.

Taśma stalowa o wymiarach do 38 x 1,2 mm z klipsem

Piły taśmowe do 38 x 1,2 mm

Różne pręty ze stali miękkiej, aluminium, mosiądzu

Lamówka

Rurki

Wytłoczki

513.png

Model 513 jest niezawodną maszyną w przypadku większych ilości i twardszych odpadów. Dzięki mocnej obudowie z ½” blachy stalowej  urządzenie jest gotowe do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Szerokie wejście ułatwia eksploatację urządzenia, umożliwiając łatwe podawanie materiału. Model 513 rozdrabniacza odpadów można dopasowywać do zastosowań liniowych w zautomatyzowanej produkcji, a ponadto ma on szereg opcji indywidualizacji pod kątem konkretnych potrzeb przerobu odpadów.

Taśmy stalowe z zaczepami do 32 x 1,2 mm
Ostrza pił taśmowych do 32 x 1,2 mm

Taśmy PET w dowolnych rozmiarach i ilościach 

Różne pręty z aluminium, mosiądzu i miedzi
Rury
Elementy wytłaczane
Lekkie liny
Belowany drut o dużej rozciągliwości

517xhd.png

Idealny rozdrabniacz do szerokich materiałów
Model 517 to ciężka maszyna przeznaczona do zakładów, w których przetwarza się duże ilości taśm o szerokości do 2", oraz do przerobu znacznych ilości materiałów liniowych. Model 517 XHD rozdrabniacza jest również wyposażony w wewnętrzny pakiet do drutu, dzięki czemu dobrze sprawdza się w przerobie trudnych odpadów, takich jak na przykład belowany drut.  

Model 517 XHD ma rozrusznik magnetyczny, który chroni pracowników przed nieoczekiwanym ponownym uruchomieniem po utracie zasilania. Elementy podające uruchamiane pneumatycznie są sterowane przełącznikiem nożnym, który zapewnia bezpieczeństwo operatorowi.

Domowe taśmy stalowe z zaczepami do 38 x 1,2 mm
Ostrza pił taśmowych o szerokości do 38 mm
Belowany drut o dużej rozciągliwości
Solidne pręty z aluminium i miedzi
Rury cienkościenne i grubościenne
Elementy wytłaczane
Druty i liny w osłonie lub bez

Rozdrabniacze dla przemysłowych ilości odpadów do recyklingu
5503xhd.png

Aby zaspokoić potrzeby związane z operacjami generującymi duże ilości szerokich odpadów z metali, tworzyw sztucznych i włókna szklanego, firma Sweed opracowała Model 5503 XHD — serię obrotowych rozdrabniaczy udarowych z nożycami. Urządzenia te mają te same właściwości jakościowe co inne rozdrabniacze marki Sweed: szybkie i wydajne podawanie; elementy podające uruchamiane siłownikiem pneumatycznym za pomocą przełącznika nożnego z zapadką zabezpieczającą; konstrukcja z grubej blachy stalowej. Seria 5503 XHD jest przeznaczona do bardziej intensywnych zastosowań i zapewnia wiele lat pracy bez potrzeby przeprowadzania poważnych zabiegów konserwacyjnych.

Domowe taśmy stalowe z zaczepami do 2” x 0,046”
Ostrza pił taśmowych o szerokości do 2” x 0,046”
Belowany drut o dużej rozciągliwości
Solidne pręty z aluminium i miedzi
Rury cienkościenne i grubościenne
Druty i liny w osłonie lub bez

5703xhd.png

Rozdrabniacze z serii Modelu 5700 XHD są przeznaczone do najtrudniejszych wyzwań związanych z recyklingiem liniowym, a szczególnie nadają się do przetwarzania dużych ilości lin ACSR oraz wielosplotowych kabli telekomunikacyjnych. Wyjątkowe elementy podające przy przednim otworze, zespoły mocowanego stożkowo koła zamachowego/wału oraz łożyska o wysokiej wytrzymałości czynią rozdrabniacze z serii 5700 XHD niezwykle wytrzymałymi urządzeniami, które łatwo serwisować i konserwować, nawet w warunkach wysokiego obciążenia produkcyjnego. Seria 5700 cieszy się szerokim uznaniem w przemyśle wymagającym wstępnego rozdrabniania lin w szpulach, a ponadto można ją dostroić do praktycznie każdego zastosowania związanego z liniowym rozdrabnianiem odpadów, uzyskując wyjątkową wydajność i szybki zwrot nakładów

Taśmy stalowe z zaczepami do 2” x 0,046”
Ostrza pił taśmowych do 2” x 0,046”
Drut żelazowy i nieżelazowy
Rury cienkościenne i grubościenne z miedzi

Rury cienkościenne i grubościenne z aluminium
Druty i liny w osłonie lub bez

Urządzenie do odcinania taśm na zadaną długość i ilość
CL200.png

Dozowany na długość plastikowy dozownik paska Sweed został zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności cięcia paska i bezpieczeństwa pracownika.

 

Automatyzując proces cięcia paska, pracownicy otrzymują dokładnie wycięte kawałki paska, co eliminuje straty i zmniejsza koszty materiałów. Ponadto CL200 pomaga zmniejszyć obrażenia pracowników spowodowane powtarzającymi się operacjami cięcia i zranieniami, które mogą wystąpić, gdy wiązanie jest

ręcznie cięte. Obsługa CL200 jest szybka i łatwa: załaduj szpulę taśmą z tworzywa sztucznego, przygotuj końcówkę taśmy do głowicy tnącej CL200, zaprogramuj długość i ilość wymaganych taśm, maszyna wyłączy się automatycznie po zakończeniu partii.

 

Funkcje konstrukcyjne

 

Do taśm plastikowych o szerokości do 1 ½ "

Ciągła prędkość

Dwukierunkowy projekt cięcia

Dokładne długości cięcia do ± ¼ ”

Automatyczne wyłączanie na końcu partii

Nie zakłócająca się konstrukcja

Uchwyt szpuli z regulacją naciągu

Dwukołowy stojak do wózka ułatwiający manewrowanie

Ramy nośne i pojemniki na odpady
Stands.png
Slidder stand.png
Slidder stand
EZ.png
bottom of page