top of page

Narzędzia do wiązania taśmami z tworzywa sztucznego

W uzupełnieniu tradycyjnych systemów do pakowania taśmą stalową, ProPackaging Poland oferuje systemy do pakowania taśmą  z tworzywa sztucznego, która to jest alternatywą dla taśmy stalowej. Nowy system pakowania jest, w odróżnieniu do pakowania taśmą stalową, bardziej elastyczny, zdolny do absorbcji szokowych uderzeń i przeciążeń występujących podczas transportu i przeładunków towarów. Asortyment podzielono na następujące grupy: narzędzia pneumatyczne, manualne i akumulatorowe. Narzędzia akumulatorowe umożliwiają pracę w każdym miejscu, niezależnie od źródeł zasilania. Są idealne do stosowania w warunkach wymagających wszechstronności pracy narzędzia oraz dużych sił naciągu taśmy.

Narzędzia manualne.

Oferowane narzędzia są lekkimi i poręcznymi narzędziami do pakowania elementów płaskich lub owalnych. Solidne, niezawodne i proste w obsłudze, które mogą być stosowane nie tylko w stacjonarnych stanowiskach pakowania. Dzięki specjalnemu systemowi naciągania, można uzyskać duże siły naciągu taśmy i gwarantują bardzo wysoką wytrzymałość miejsca połączenia taśm.

Narzędzia akumulatorowe.

Dzięki zasilaniu bateryjnemu, zasięg działania narzędzia jest nieograniczony, bo niezależny od stałego źródła zasilania. Narzędzia odpowiednie dla lekkich I ciężkich aplikacji z zastosowaniem taśmy PET o grubości do 1,35 mm, o powierzchniach gładkich lub moletowanych. Naciąganie, zgrzewanie i odcinanie taśmy jest realizowane poprzez naciśnięcie ergonomicznie rozmieszczonych dźwigni. Automatyczna blokada dźwigni zgrzewania podczas trwania procesu zgrzewania, schładzania i odcinania taśmy, umożliwia obsługę narzędzia jedną ręką oraz pozwala na zdecydowaną oszczędność czasu. Proste zakładanie taśmy - obie taśmy zakładane są jednocześnie. Czasy naciągania i zgrzewania taśmy są regulowane indywidualnie, gwarantując najwyższą jakość zgrzewu, w ślad za tym perfekcyjne zabezpieczenie ładunku.Idealne narzędzie o szerokim zakresie zastosowań we wszystkich dziedzinach przemysłu.

Narzędzia pneumatyczne.

Narzędzia pneumatyczne opracowane dla ciężkich zastosowań przemysłowych, szczególnie do mocnych taśm poliestrowych, o szerokości do 32 mm.

Doskonale nadaje się do pracy ciągłej w wielozmianowym systemie pracy, w bardzo wymagających warunkach produkcji.
Siła naciągu taśmy jest regulowana indywidualnie, w zależności od potrzeb, w dziesięciostopniowym systemie regulacji. Czas zgrzewania taśmy i schładzania zgrzewu jest również regulowany precyzyjnie i dokładnie, w zależności od jakości stosowanej taśmy. Dzięki temu osiągamy perfekcyją jakość pakowania i maksymalne bezpieczeństwo towaru. Narzędzia te stosowane są z powodzeniem w przemysłach: aluminiowym, stalowym, papierniczym i drzewnym.
Zalecane jest podwieszenie narzędzia, w związku z czym standardowo, wraz z wiązarką dostarczany jest wieszak uniwersalny.

bottom of page